prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
prawica.com.pl

Donald Tusk nieoczekiwanie podał się do dymisji.

Email Drukuj PDF
Donald Tusk pod ochroną BOR.W sobotę wieczorem Donald Tusk nieoczekiwanie podał się do dymisji. Możliwe są przedterminowe wybory parlamentarne. Przez całą noc trwały gorączkowe konsultacje w Kancelarii Prezydenta i Premiera. Bronisław Komorowski odbył długą, prawie trzygodzinną rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim, który przyjechał do Belwederu o 1:26 w nocy.

 

Wszyscy współpracownicy Donalda Tuska są nieosiągalni dla prasy, a Kancelaria Rady Ministrów nie udziela żadnych informacji. Jedynie szef Kancelarii Prezydenta, Jacek Michałowski potwierdził portalowi Prawica.com.pl, że prezydent przyjął dymisję. Odmówił jednak wyjaśnienia sytuacji, do czasu pojawienia się oficjalnego komentarza na stronie internetowej KPRM, co ma nastąpić w niedzielę wieczorem.

 

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że przed dymisją Donald Tusk rozmawiał telefoniczne z Barackiem Obamą i Władymirem Putinem. Nie wiadomo jednak czego dotyczyły te konsultacje. Zastanawiający jest również fakt, że po rozmowie z prezydentem Komorowskim, Jarosław Kaczyński otrzymał silną ochronę BOR-u. Piotr Woyciechowski, były likwidator WSI i jeden z najbliższych współpracowników Antoniego Macierewicza, sugeruje że sprawa ma związek z domniemanymi więzieniami CIA w Starych Kiejkutach i być może z katastrofa Smoleńską. Antoni Maciarewicz nie potwierdził, ani nie zaprzeczył tej informacji, ale nie chciał szerzej komentować sytuacji, twierdząc że jest na ważnych konsultacjach z premierem Kaczyńskim, dodając enigmatycznie, że w poniedziałek polska rzeczywistość, po pięciu latach wreszcie wróci do normalności.

 

Osoba blisko współpracująca z premierem (prosiła o zachowanie anonimowości) sugerowała naszemu wysłannikowi, że Stany Zjednoczone były zmuszone interweniować dyplomatycznie z powodu ujawnienia przez polską prokuraturę informacji o domniemanych więzieniach CIA w Starych Kiejkutach. Zbiegło się to (zapewne nieprzypadkowo) z ujawnieniem przez wywiad amerykański nagrań zarejestrowanych przez system Echelon w dniu 10.04.2010. Wynikać z nich może, że rosyjskie GRU przyczyniło się do katastrofy polskiego samolotu z Prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Wypłynięcie takich informacji może dramatycznie zaostrzyć i tak napięte stosunki pomiędzy Polską a Rosją, a jednocześnie doprowadzić do burzliwych manifestacji w Polsce. To prawdopodobnie było przyczyną nagłej dymisji premiera Donalda Tuska, który wraz z rodziną przebywa na terenie jednego z pilnie strzeżonych ośrodków rządowych (jak wiadomo Kasia Tusk była od jakiegoś czasu nękana przez nieznanych sprawców).

 

W chwili obecnej trwają intensywne rozmowy w celu znalezienia takiego rozwiązania zaistniałej sytuacji, które nie wywoła wybuchu społecznego niezadowolenia, a jednocześnie uspokoi sytuację międzynarodową. Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest stworzenie tymczasowego rządu z premierem Jarosławem Kaczyńskim i ogłoszenie przedterminowych wyborów.

 

Z ostatniej chwili: były wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski udał się do Moskwy na pilne rozmowy dotyczące umiędzynarodowienia śledztwa mającego wyjaśnić przyczyny katastrofy Smoleńskiej.

 

 

 

... to oczywiście primaaprilisowy żart z 1 kwietnia 2012 roku. 

 
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 15.jpg

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Wydawnictwo Poznańskie