prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Barack Omama

Email Drukuj PDF

Jak było do przewidzenia demokratyczny prezydent USA, czarnoskóry Barack Obama dał się omamić dyplomacji rosyjskiej i zaniechał budowania tarczy antyrakietowej. Nie pierwszy to raz tzw. Zachód trzęsie portkami przed Rosją ulegając jej naciskom i udawanej, kłamliwej przyjaźni.

Widać było od początku, że sprawa tarczy mocno dolega Putinowi i że jej budowa zapewniłaby rzeczywiste bezpieczeństwo w naszym regionie, grzebiąc być może na zawsze mrzonki Rosji o powrocie do swej dawnej strefy wpływów. Tarcza bowiem nie byłaby jakimś przenośnym zestawem rakiet, czy tymczasową bazą. Byłaby stałym elementem globalnego systemu bezpieczeństwa, a to gwarantowałoby Polsce i Czechom, że nie zostaniemy z niego wykluczeni z wtorku na piątek.
Więcej…
 

17 września 1939

Email Drukuj PDF

Dziś przypada 70-ta rocznica napaści sowieckiej Rosji na Polskę. Napaści, która doprowadziła do ludobójstwa w Katyniu, wielusettysięcznych deportacji i masowej eksterminacji ludności  polskiej na kresach wschodnich Rzeczpospolitej.

W wyniku tych wydarzeń Polska utraciła suwerenność na bez mała pięćdziesiąt lat oraz została pozbawiona ponad połowy terytorium, z czego 100 tysięcy kilometrów kwadratowych nie odzyskaliśmy już nigdy, włączając w to rdzennie polskie miasta, takie jak Lwów.
Więcej…
 

20 lat, jak psu w dupę poszło!

Email Drukuj PDF
W sobotę 12 września minęło 20 lat od utworzenia rządu Tadeusza Mazowieckiego. Mamy więc piękną rocznicę wielkiego wydarzenia historycznego, które wzbudziło ogromny entuzjazm społeczny.

 

Wszyscy z uwagą słuchaliśmy expose pierwszego solidarnościowego premiera i wszyscy mieliśmy ogromne nadzieje związane z tym wydarzeniem. Cała Polska zasłabła razem z Tadeuszem Mazowieckim i cała Polska czuła, że oto komunizm idzie precz, a wszyscy będziemy wolni. Było tak pięknie, że nie zastanawiano się zbyt głęboko nad słowami o grubej kresce – liczyliśmy nie na cud, a na prawo do swobodnego działania; nie na równość żołądków, a na równość szans. Szybko okazało się jednak, że swobodę działania mają głównie ci, którzy zawczasu ustawili się w nomenklaturowo-ubeckich układach, a równość szans została zastąpiona równym podziałem kosztów transformacji pomiędzy nieco mniej równych obywateli. Analiza tego procederu wykracza poza ramy tego artykułu. Dziś mamy jednak niepowtarzalną okazję porównania osiągnięć minionego dwudziestolecia i dwudziestolecia międzywojennego.

Więcej…
 

Niesiołowski do kwadratu.

Email Drukuj PDF

W ostatnich dniach marszałek Sejmu niejaki Niesiołoski Stefan zabłysnął negowaniem twierdzenia o ludobójstwie sowietów (czyli rosjan). W swoim rozumku zadecydował, a decyzję tę chce wkręcić do oficjalnego dokumentu Sejmu, że w Katyniu rosjanie dokonali co najwyżej zbrodni wojennej.

Jak widać po rzeszy wniebowziętych tym przestępkiem dziennikarzy i różnej maści autorytetów, pożytecznych durniów nadal nie brakuje w naszym kraju. Idiotyzm twierdzenia o zbrodni wojennej w Katyniu bez trudu wykaże nawet gimnazjalista - od roku 1920 nigdy nie byliśmy z Rosją Sowiecką w stanie wojny. Wciskanie więc takiej bzdury do uchwały sejmowej jest próbą ośmieszenia Polski wynikającą z karygodnej ignorancji pana Niesiołoskiego. Gdyby pan Niesiołoski pomyślał chwilę przed palnięciem swojej inteligentnej opinii, nazwałby Katyń raczej zbrodnią przeciwko ludzkości. Gdyby. Ale widać, że u pana Stefana nie tylko z myśleniem cienko, ale i z czytaniem. Niedalej bowiem jak dwa lata temu Senat Rzeczpospolitej Polskiej, przy aprobacie Platformy, przegłosował uchwałę (nr 273 z dnia 14.09.2007r.) w której możemy przeczytać, że 17-go września 1939 roku rozpoczęło się „ludobójstwo wobec obywateli polskich, którego najbardziej tragiczną częścią był Katyń”.
Więcej…
 

Dziurwa budżetowa

Email Drukuj PDF

W weekend dowiedzieliśmy od złotoustego przewodniczącego Chlebowskiego, że dziura budżetowa w roku 2010 wyniesie co najmniej 52 mld złotych.

Brawo rząd, brawo Tusk i Rostowski. Oto osiągnięcie na miarę irlandzkiego cudu (a może islandzkiego). Rekord dwudziestolecia pobity. Dziękujemy Platformie. Oczywiście może być znacznie gorzej, bowiem prywatyzacja w wykonaniu ministra Aleksandra Granda, to kompletny stoczniowy niewypał.  Może to zresztą dobrze, bo sprzedawanie za bezcen dochodowych przedsiębiorstw byłoby bandytyzmem.

A jeszcze wczoraj było tak pięknie, byliśmy tygrysem Europy, tylko my na plusie, a inni zgrzytają zębami. Czekamy na kolejną konferencję prasową Donalda, z mapą w tle. Nieudolny ten premier nadaje się widać tylko na prezydenta, ale najpierw trzeba zmienić konstytucję i odebrać mu wszelkie uprawnienia.

 

Leonidas 44

Email Drukuj PDF

Dziś w radiowej „Trójce” dziennikarz „Trybuny Ludu” niejaki Rolicki wspierany przez dziennikarza Wróbla po raz kolejny przypomniał labiedzenie na temat obchodzenia rocznic przegranych powstań. Jest to znane wśród intelektualnych jelit, od czasów peerelu, labiedzenie tchórzy nad losem Bohaterów Powstania Warszawskiego.

Okazało się jak zwykle, że w sprawach zasadniczych nasi pseudointelektualiści mają zadziwiająco zbieżne poglądy i używają tych samych wyświechtanych argumentów o przegranych bitwach i niepotrzebnych ofiarach krwi. Wiadomo każdy tchórz po przegranej wojnie w której nie miał odwagi wziąć udziału, zapisze sobie swoje tchórzostwo jako mądrość, a bohaterów w najlepszym razie uzna za naiwnych romantyków. Szkoda, że dwaj panowie bez jaj nie widzą nielogiczności swojego rozumowania.
Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 249 z 250
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Logika_szkodnika.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

21.000 $ wynosi poziom ubóstwa w Kaliforni (USA). Oznacza to, że osby zarabiające w tym stanie mniej niż ok. 70 tys. złotych rocznie uznawane są za żyjące w nędzy. Jak wiemy, ceny wszystkich produktów są w USA niższe niż w Polsce, a litr benzyny kosztuje niecałe 2 złote. No cóż, nadal warto zamienić M3 w Warszawie, na śpiwór w Los Angeles.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 16.jpg